הצוות שלנו

צוות מכון אורה מורכב מנשים, המטפלות בסגנונות ובתחומי התמחות שונים.
לחדר הטיפול כל אחת מביאה את האישיות שלה והניסיון העשיר והמגוון שלה.
המשותף לכולן הוא התשוקה לטיפול הנפשי, המבוססת על חיבור ייחודי עם כל מטופלת, סקרנות ונכונות להתמסרות ביציאה למסע המשותף. נוספת לכך ההנאה והתרומה של כל אחת לעבודה הצוותית, לצד החיפוש אחר העמקה והתמקדות בטיפול בנערות ובנשים.

גינת

גינת אנגל ברק

פסיכולוגית קלינית מומחית בכירה, מדריכה ומנהלת המרכז

הקמתי את מרכז "אורה" לטיפול בנערות ונשים, כמימוש חלום שהתגבש אצלי לאורך השנים.

במקביל לפעילותי במרכז אורה, אני עובדת כמטפלת וכמדריכה בקליניקה פרטית, בבית חולים פסיכיאטרי "לב השרון", ביחידת הסיוע המשפטי של משרד הרווחה, ובצוות המדריכים של מכון "מפרשים", בתכנית הכשרה בפסיכותרפיה אינטגרטיבית. מסגרות אלו מאפשרות לי להיפגש עם מגוון של טיפולים וסוגים שונים של הדרכות, פרטניות וקבוצתיות.

לצד עבודתי הקלינית אני מנהלת קבוצה קהילתית לליווי ולתמיכה בנשים לאחר לידה.

את המסלול המקצועי התחלתי בהכשרה שיקומית קלינית במחלקת פגיעות ראש, שם פגשתי אנשים בהתמודדות הקשה שלהם עם נקודת שבר דרמטית בחייהם. נחשפתי לכאב ואבל עמוק, אך גם לכוחות ההתמודדות של הנפש.

לאורך השנים נפגשתי עם מגוון רחב של אנשים, שלא הפסיקו לעניין ולסקרן אותי, כל אחד ואחת בייחודיות שלו/שלה.

במהלך שנים אלו עברתי הכשרות מגוונות הן בתחומי הטיפול הדינמי והן בשיטות טיפול נוספות, אותן אני משלבת בעבודתי בהתאם לצורך (CBT, DBT, EMDR).

במקביל עסקתי בהוראה במסלולי הכשרה שונים לפסיכולוגים ולמטפלים.

את המרכז הקמתי לאחר שנים ארוכות בהן ליוויתי נערות ונשים במשברי חיים שונים. התעמקתי בטיפול בנערות המגלות את ראשית דרכן במעבר מנערות לנשיות, בטיפול בנפגעות תקיפה מינית, ובעבודה עם נשים המתמודדות עם קשיים סביב פיריון, הריון, לידה והורות. משברים אלו ואחרים לוו לא פעם בסימפטומים מכבידים, בחרדה, בדיכאון ואף כחלק מהתמודדות עם מחלות נפש. בנוסף, ליוויתי מטופלות בהתמודדות עם שאלות של זהות, בלבול וחיפוש אחר דרכים חדשות לביטוי ולמימוש עצמי. נהניתי מהקשר עם המטופלות, גיליתי עולם אינסופי והבנתי שאני מוצאת בתהליכים האלו הרבה עניין ומשמעות.

לקראת כל מפגש חדש אני מוצאת את עצמי מצפה ומתרגשת מהפגישה עם האדם שעוד רגע ייכנס לחדר הטיפולים.

כמו כל מסע, אי אפשר לדעת מראש מה נעבור בדרך ולאן נגיע ..

סיגל

סיגל האס

פסיכולוגית קלינית מומחית בכירה, מוסמכת EMDR

– פסיכולוגית קלינית, בוגרת בי"ס ללימודי פסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית (הלפב"א), הכשרה בפסיכותרפיה התייחסותית, מטפלת מוסמכת ב- EMDR  בטיפול בילדים, נוער ומבוגרים. חברה בוועדת ילדים ומתבגרים בעמותת EMDR ישראל ובתהליך הסמכה להדרכה  בEMDR. בעלת ניסיון בהוראה בתחום הפסיכולוגיה.

במהלך השנים עבדתי בצוות רב מקצועי במרפאת מומחים לרפואת ילדים ומתבגרים, בעלת ניסיון רב בתחום הטיפול בנפגעי ונפגעות פוסט טראומה בכלל וטראומה מינית בפרט. בעבודתי משלבת גישה  פסיכודינאמית וטיפול ב- EMDR. מטפלת במבוגרים, מתבגרים ילדים והורים בקליניקה פרטית ברעננה.

מצטרפת לצוות המכון מתוך הכרה בחשיבות הידע והניסיון המצטבר בטיפול בנערות ובנשים, על מאפייניהן וצרכיהן הייחודיים, לרבות התמודדותן היחודית בהקשר התרבותי, החברתי והפוליטי.

סמנטה אידסס-ג'מסזון

פסיכולוגית קלינית מומחית

נעים להכיר, שמי סמנטה ואני פסיכולוגית קלינית מומחית.

במהלך שנות ההכשרה עבדתי כפסיכולוגית במסגרות שונות עם מגוון רחב של אוכלוסיות וגילאים. בבית חולים שניידר ובתל השומר נחשפתי לתחום של הפרעות אכילה, על המורכבויות שבטיפול בנערות ונשים הסובלות מכך והצורך שבהחזקה רב מקצועית לטיפול בהן. בבית חולים בית לווינשטיין, פגשתי במטופלים אשר עברו פגיעה גופנית משמעותית ונאלצו להסתגל למציאות חדשה, בדגש על היבטים שיקומיים ותמיכתיים של הטיפול. את שנות ההתמחות בפסיכולוגיה קלינית עשיתי במכון ת.ל.מ ובמרכז לבריאות הנפש לב השרון, שם פגשתי במטופלים אשר הזדקקו למסגרת תמיכה על רקע משבר אקוטי או מתמשך.

בהמשך דרכי כפסיכולוגית, עבדתי גם עם ילדים החל מהגיל הרך- כפסיכולוגית בגן של אלוט"ף, וכן במרפאה לבריאות הנפש של ילדים ונוער מטעם קופת החולים. העבודה עם ילדים והוריהם, אפשרו לי להעמיק את ההבנה על התפתחות נפש האדם וכן את המורכבות שבסוגיות ההורות בקרב מטופלי הבוגרים.

בשנים האחרונות אני מטפלת בקליניקה פרטית ופוגשת במגוון גדול של אנשים אשר פונים לטיפול על רקע סיבות שונות. כל מפגש הוא ייחודי ואינו דומה לשני,  כמו גם הקשר העדין והמיוחד הנרקם בין המטפל- למטופל, קשר המאפשר תהליכים משמעותיים של הבנה, התבוננות פנימית והתפתחות. אני מאמינה כי טיפול הינו מקום המאפשר להתחבר ולתת ביטוי לחלקים שונים שבתוכנו, מקום בו אפשר לבטא תחושות ומחשבות, בידיעה שיש מי שקשוב אליי, מבין אותי ומוכן ללוות אותי לאן שאצטרך.

לאורך השנים פיתחתי אהבה מיוחדת לטיפול בנשים אשר לעיתים קרובות פונות בניסיון למצוא את עצמן מחדש בתוך ים החיים. נערות אשר מתמודדות עם השתנות גופנית ורגשית, נשים צעירות המחפשות הגשמה וזוגיות, אימהות אשר מסתגלות למציאות חיים חדשה ומנסות לתת מקום ולאזן בין התפקידים השונים שלהן בחיים ונשים אשר מתמודדות עם פגיעות מיניות ואחרות. מתוך כך, חשתי צורך לחבור למרכז של נשים המטפלות בנשים ונותן דגש טיפולי רב מקצועי לסוגיות המעסיקות אותנו לאורך החיים.

ליאת

ליאת בר-לב

פסיכולוגית קלינית מומחית

כיום אני מטפלת במסגרת קליניקה פרטית בבני נוער ובמבוגרים המתמודדים עם מגוון אתגרים וקשיים, וביניהם קושי בקשרים בינאישיים, דכאון, חרדות, טראומה ואובדן. במסגרת עבודתי אני זוכה ללוות גם נערות ונשים בתקופות שונות בחייהן – בצמיחה מנערות לבגרות, ביצירת זוגיות או בעת פרידה, בהורות, בהתמודדות עם שינויים גופניים ונפשיים בגילאים שונים, ועוד. מטרת העבודה המשותפת בטיפול הינה העמקת המודעות וההבנה של תכנים ורגשות המאפיינים את עולמה הפנימי הייחודי של כל מטופלת, על מנת לייעל את ההתמודדות עם הקשיים ולהרחיב את האפשרויות למימוש הצרכים. לצד זאת אני משלבת, בהתאם לצורך, שימוש בכלים המתבססים על עקרונות הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי.

במהלך הכשרתי המקצועית עסקתי בטיפול בטווח גילאים רחב – טיפלתי בפעוטות, ילדים ובני נוער והדרכתי את הוריהם במסגרת המכון להתפתחות הילד בבית החולים "מאיר", במרפאת ילדים ונוער שבמרכז לבריאות הנפש "גהה" ובפנימייה שיקומית, וליוויתי מטופלים מבוגרים שהתמודדו עם מצבים נפשיים קשים ואתגרים מתמשכים, בבית חולים "לב השרון" וכן במסגרת פרטית. בעבודתי בפנימייה פגשתי נערות שחוו לעתים קרובות טראומה והזנחה, ונזקקו למסגרת טיפולית בה תוכלנה להתפתח ולפתח את זהותן האישית והמגדרית. מצאתי שהמסע האישי הקשה והמטלטל שעוברת כל אחת מהן נוגע בי עמוקות.

הצטרפותי לצוות מרכז אורה פתחה בפני הזדמנות להביא התבוננות שהתעצבה תוך מפגש עם נשים ונערות במסגרות הטיפוליות השונות, ואני מצפה להמשיך את המסע המשותף לחקירת המורכבות שאנו פוגשות במרחבי מעבר שונים בדרכנו בחיים.

 

אבישג

אבישג גפטר חרמש

מטפלת באמצעות אמנות חזותית

מאז היותי ילדה עסקתי ביצירה בחומר. אני זוכרת את המרקמים, את הריחות, את התחושות, את הפעולות.

עם בגרותי ידעתי שאני רוצה להמשיך להחזיק את היצירה בחיי. לימדתי אמנות תקופה קצרה אבל הרגשתי שמשהו חסר- ההבנה של התהליכים הנפשיים השלובים בתהליכי היצירה. מכאן הגעתי לתחום הטיפול באמנות.

בהרצאתי 'העדות החבויה ביצירה' במסגרת ימי הכשרה על טיפול בטראומה מינית של משרד הבריאות, במרכז לבריאות הנפש כפר שאול, תיארתי את תפקיד היצירה כמחזיקה את העדות. העדות על שקרה ואינו ניתן לתפיסה, המתגלה ביצירה במסגרת הטיפול באמנות .

במהלך שנות הכשרתי ועבודתי רכשתי ניסיון רב בעבודה עם אוכלוסיות שונות. עבדתי עם נשים נפגעות טראומה מינית ביחידה לנפגעות אלימות מינית במרכז לבריאות הנפש כפר שאול וב-'בית אלה' -חלופה אשפוזית לנשים נפגעות אלימות מינית. הרחבתי את הכשרתי בעבודה עם אוכלוסיית בריאות הנפש במסגרת מחלקה אשפוזית במרכז לבריאות הנפש לב השרון, וצברתי ניסיון עם בני ובנות נוער בבית ספר תיכון לנוער המתמודד עם הפרעות נפשיות.

אירועי החיים שאנו חווים מעצבים והופכים אותנו להיות מי שאנחנו. אני בחרתי להתמקד בעיקר בעבודה עם מטופלים.ות המתמודדים.ות עם השלכות של טראומות בחייהם.ן. בחירה זו הובילה אותי לעבוד כיום ב'מרכז מעיין' לטיפול בטראומה מינית, בהוסטל לנערות בסיכון, ובסטודיו שלי בגבעת חן.

הבחירה להצטרף למרכז 'אורה' היתה טבעית ביותר עבורי. התפיסה כי המענה הטיפולי המתאים והנכון ביותר אינו יכול להיות זהה לכל אשה ו/או נערה. יש מי שתתאים לה גישה כזו, ויש מי שתפיק את המירב מגישה שונה לחלוטין. ההחזקה הטיפולית הרחבה והמענה ההוליסטי המגוון, הם המאפשרים לכל מטופלת למצוא את המענה המתאים ביותר עבורה.

אני מזמינה אתכן לצאת עמי למסע של סקרנות וחקירה. להעניק לעצמכן רגעים של שקט, עשייה והתבוננות פנימה, בסטודיו כפרי, שקט ונעים.

 

אפרת שחורי וייס

מטפלת בפסיכודרמה

בעלת תואר ראשון (B.A) בפסיכולוגיה וחינוך מטעם אוניברסיטת תל אביב, ותואר שני (M.A) בטיפול בפסיכודרמה מטעם המכללה לחברה ואומנויות. במהלך הכשרתי התמחיתי במשך שנתיים בבית החולים לבריאות הנפש "לב השרון" וטיפלתי במטופלים עם מגוון הפרעות נפשיות והפרעות אישיות בטווח הגילאים 18-70. בעלת ניסיון בטיפולים פרטניים וכן בהנחיית קבוצות. לצד מרכז "אורה" אני עובדת כמטפלת וכמנחת קבוצות במרכז רקפת, מרכז טיפול לילדים ולנוער.

שיטת הטיפול בפסיכודרמה אפשרה לי לשלב בין אהבתי לתחום הטיפול ונפש האדם לתחום התיאטרון והיצירה. למרכז אורה הגעתי מתוך חיבור לעולם הטיפול בנשים ובנערות והתמות הרבות הנוגעות לכך: דימוי עצמי, דימוי גוף, מיניות, טיפול בטראומה, יחסי גוף- נפש בהתמודדות עם כאב כרוני ועוד. יתר על כן, התחברתי מאוד לגישת המרכז הכוללת עבודת צוות רב תחומי המאפשרת ראייה רחבה יותר והתאמת של הטיפול לצרכיה הייחודיים של כל מטופלת.

 

גלילה למעלה